Architekt Czeladź BAAZA STUDIO PROJEKTOWE
 
BAAZA Studio projektowe
Wojciechowskiego 5
41-253 Czeladź
NIP: 9541970045
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Architektura, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, architektura wnętrz, urbanistyka, modele, makiety, wizualizacje, projekty mieszkaniowe, przemysłowe, parkingi, termomodernizacje, gastronomia, przedszkola, salony kosmetyczne, fryzjerskie, kluby fitness,
Zmiana sposobu użytkowania, HACCP, sanepid, inwestor zastępczy,
Pracownia zajmująca się projektowaniem architektonicznym, prowadząca część projektową inwestycji od koncepcji, uzgodnienia i projekty branżowe do uzyskania pozwolenia na budowę.
Specjalizacja we wnętrzach - komercyjnych i prywatnych.
Doświadczenie w projektach typowo technicznych - parkingi, modernizacje, przebudowy, termomodernizacje
Współpraca z inwestorami indywidualnymi, sieciowymi, wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi.
Siedziba w Czeladzi, ul. Wojciechowskiego 5
Biuro dla spotkań z inwestorami w Będzinie, ul. Bema 4 (centrum, dworzec kolejowy, vis 'a' vis Policji).
16
www.baaza.pl

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.