Architekt Ząbki
 
NUX Edward Dylawerski
Ul. Kwiatowa 5D
05-091 Ząbki
NIP 525 148 56 70
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

NUX JEST BIUREM ARCHITEKTONICZNYM POWSTAŁYM W 2003 ROKU. ZAKRES DZIAŁALNOŚCI NASZEJ PRACOWNI OBEJMUJE PROJEKTOWANIE WSZELKIEGO TYPU OBIEKTÓW ARCHITEKTONICZNYCH. SPECJALNOŚCIĄ BIURA SĄ PROJEKTY INDYWIDUALNE NOWOCZESNYCH DOMÓW JEDNORODZINNYCH I WNĘTRZ MIESZKALNYCH. W OFERCIE POSIADAMY RÓWNIEŻ PROJEKTY GOTOWE Z KTÓRYCH CZĘŚĆ OPARTA JEST NA KONCEPCJACH NAGRODZONYCH W OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH.
NASZĄ CHĘCIĄ JEST TWORZENIE OBIEKTÓW NIETYPOWYCH, INTRYGUJĄCYCH, ALE W PEŁNI UŻYTKOWYCH, CZERPIĄCYCH Z BOGATEJ TRADYCJI ZASAD KLASYCZNEGO MODERNIZMU I NURTU MINIMALISTYCZNEGO W ARCHITEKTURZE.
W OSTATNIM CZASIE W NASZYCH PROJEKTACH CORAZ WIĘKSZEGO ZNACZENIA NABIERAJĄ ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z OSZCZEDNOŚCIĄ ENERGII I ROZWIĄZANIAMI PRZYJAZNYMI NATURALNEMU OTOCZENIU.
NASZĄ FILOZOFIĘ PRACY MOŻNA BY ZDEFINIOWAĆ W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB: ARCHITEKTURA JEST DLA NAS RZEMIOSŁEM, W KTÓRYM INWENCJA, WYOBRAŹNIA JAK I PRAGMATYZM WSPÓŁISTNIEJĄ ZE SOBĄ WE WŁAŚCIWYCH PROPORCJACH.
 
www.iprojektygotowe.pl
www.nux.pl
www.nowoczesnedomy.pl

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.