Architekt Radom
 
Rodak Architekci Pracownia Projektowa Mariusz Rodak I Wspólnik Spółki Cywilnej Rodak & Jażdżyk Pracownia Projektowa Royal-Projekt Auh
ul. Szwarlikowska 17
26-600 Radom
NIP: 9481142361
 
 
tel:
+48 48 363 71 31pracownia projektowa
+48 601 31 51 74mgr inż. arch. Mariusz Rodak
+48 693 65 29 52mgr inż. arch. Maciej Rodak
+48 603 99 26 29mgr inż. arch. Michał Rodak
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.rodak-architekci.pl/
Biuro Projektowe istnieje od 1990 roku. Zrealizowaliśmy od tego czasu już ponad 500 dokumentacji projektowych. Współpracowaliśmy z wieloma biurami projektowymi polskimi, jak i zagranicznymi. Mamy duże doświadczenie w projektach budynków mieszkaniowych, użyteczności publicznej, produkcyjnych, usługowych,sakralnych, a także budowli inżynierskich i lądowych.
Zatrudniamy uprawnionych projektantów w branżach:
Architektura i Urbanistyka
Konstrukcje budowlane
Opracowanie technologiczne
Instalacje sanitarne i ochrona środowiska
Instalacje elektryczne i teletechniczne
Ukształtowanie terenu, place, parkingi ulice i drogi

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.