Architekt Radom PROJEKTY KOMERCYJNE Biuro Projektowe
 
PROJEKTY KOMERCYJNE Sp. z o.o.
ul. Kanałowa 10/12 lok. 103
26-600 Radom
NIP: 948-25-98-850
 
 
48 307 03 19
534 015 402
609 841 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.projektykomercyjne.pl/
OFERTA
Inwentaryzacje budowlane
Inwentaryzacja budynku, zwana także inwentaryzacją budowlaną, to wykonanie i opracowanie aktualnych rysunków obiektu budowlanego na podstawie wykonanych pomiarów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik oraz urządzeń pomiarowych oferujemy możliwość dokładnego i rzetelnego odzwierciedlenia rzeczywistych wymiarów oraz kształtów inwentaryzowanych budynków.
Inwentaryzację budowlaną wykonuje się m.in. w przypadku:
Określenia powierzchni nieruchomości
Przebudowy budynku
Rozbiórki budynku
Przebudowy konstrukcji dachu
Zmiany układu pomieszczeń i ich funkcji użytkowej
Wprowadzenie nowych instalacji do obiektu
Obiekty przemysłowe
Wykonujemy kompleksowe projekty budynków przemysłowych o różnorodnym przeznaczeniu i funkcjach, takie jak: projekty hal magazynowych, projekty hal produkcyjnych, zakładów przetwórczych, zespołów biurowo-magazynowych, chłodni, kompleksów dystrybucyjnych oraz projekty hal stalowych o różnej konstrukcji.
Budynki mieszkalne jedno- i wielorodzinne
W ofercie biura znajdują się projekty budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. W zakresie projektów zabudowy mieszkaniowej obsługujemy inwestorów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Inwestor zawsze może liczyć na fachową pomoc i doradztwo.
Obiekty użyteczności publicznej
Opracowujemy różnorodne projekty budynków użyteczności publicznej m.in. projekty: szkół, przedszkoli i żłobków, projekty hal sportowych, ośrodków kulturalnych, ośrodków wypoczynkowych i hoteli, placówek banków, stacji paliw,budynków biurowych, itp. Jeżeli interesujący cię obiekt nie został wymieniony skontaktuj się z nami!
Adaptacje projektów
Każdy gotowy projekt domu musi zostać poddany adaptacji, czyli dostosowaniu projektu do lokalnych warunków gruntowych, klimatycznych oraz doprowadzeniu do zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Jest to proces niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i musi być wykonany przez uprawnionego projektanta.
Adaptacja obejmuje także skompletowanie dokumentów formalno-prawnych dostarczonych przez inwestora lub pomoc w ich uzyskaniu.
Jeśli nie wiesz jaki projekt domu wybrać skontaktuj się z nami! To nic nie kosztuje. Jeśli znalazłeś/znalazłaś swój dom marzeń przejdź do sklepu lub umów się na spotkanie.
Projekty rozbiórek
Kompleksowe przygotowanie dokumentacji do uzyskania pozwolenia na rozbiórkę. Jeśli nie jesteś pewien czy obiekt wymaga pozwolenia na rozbiórkę skontaktuj się z nami.
Wizualizacje
W celu łatwiejszego wyobrażenia sobie efektu końcowego nasza firma oferuje wykonanie fotorealistycznych wizualizacji efektu końcowego obiektu.
Termomodernizacje
Tworzymy projekty mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym poprzez docieplenie ścian zewnętrznych budynku i wymianę stolarki zewnętrznej, ale też modernizację instalacji grzewczej.
Rozbudowy, nadbudowy
Firma wykonuje projekty rozbudów oraz nadbudów zarówno budynków mieszkalnych jak i użyteczności publicznej. Projekt zawiera ekspertyzę stanu istniejącego oraz komplet niezbędnych rysunków, opisów i uzgodnień niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
Projekty wnętrz
Projekty komercyjne posiadają w swoim zespole specjalistów z dziedziny projektowania wnętrz. Jako projektanci poszukujemy ciekawych kompozycji, kreujemy funkcjonalne, a zarazem oryginalne przestrzenie. Przygotowujemy aranżacje wnętrz mieszkań i domów prywatnych, a także biur i obiektów użyteczności publicznej.
Badania geologiczne
Badania podłoża gruntowego dla potrzeb budownictwa jedno-, wielorodzinnego i przemysłowego.
Geodezja
W ofercie znajduje się przygotowywanie mapy do celów projektowych niezbędnej do wykonania projektu budowlanego na terenie polski; tyczenie obiektu budowlanego, inwentaryzacja geodezyjna i wiele innych.
Charakterystyka energetyczna budynku
Świadectwo charakterystyki energetycznej jest dokumentem określającym wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia. Jest to opracowanie niezbędne w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku.
Projekty instalacji elektrycznych i sanitarnych
Firma wykonuje projekty instalacji wewnętrznych oraz przyłączy mediów do budynków.
Projekty drogowe
Na życzenie klienta projektujemy zjazdy z dróg publicznych oraz projekty dróg i placów wewnętrznych.
Formalności
Ze względu na wieloletnią praktykę w projektowaniu i załatwianiu spraw formalno-prawnych pomagamy klientom w uzyskiwaniu dokumentów m.in.:
Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu
Warunki techniczne od gestorów sieci
Karta informacyjna przedsięwzięcia
Decyzja o pozwoleniu na budowę
Inne

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.