Architekt Radom ARCHI-RED 2000 Piotr Wypchło
 
ARCHI-RED 2000 Piotr Wypchło
ul. Tadeusza Kościuszki 3
26-600 Radom
NIP: 9482602847
 
 
48 385 15 56
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://archi-rad2000.pl/
Firma projekty konkursy/nagrody kontakt linki
BUDYNKI MIESZKALNE
WIELORODZINNE
BUDYNKI MIESZKALNE
DOMY JEDNORODZINNE
OBIEKTY PRZEMYSŁOWE
OBIEKTY HANDLOWE
OBIEKTY HOTELOWE
OBIEKTY SAKRALNE
OBIEKTY SŁUŻBY ZDROWIA
OBIEKTY SZKOLNE
OBIEKTY USŁUGOWE I BIUROWE
SALONY I SERWISY SAMOCHODOWE
STACJE PALIW
OBIEKTY SPORTOWE
PROJEKTY home
BUDYNKI MIESZKALNE WIELORODZINNE
OSIEDLE SEMPOŁOWSKA
NOWE PLANTY
APARTAMENTY LEŚNICZÓWKA
OSIEDLE "SONATA"
OSIEDLE PCK
OSIEDLE JASTRZĘBIE ZDRÓJ
BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY W IŁŻY
ZESPÓŁ ZABUDOWY 25 CZERWCA/BELINY PRAŻMOWSKIEGO
BUDYNEK MIESZKALNY Z USŁUGAMI NA PARTERZE
BUDYNEK MIESZKALNY GARBARSKA
BUDYNEK MIESZKALNY KRAKOWSKA
FIRMA home click
HISTORIA FIRMY
Biuro Projektów "Archi-Rad 2000" powstało w kwietniu 2000 roku w Radomiu. Założycielem i właścicielem jest architekt Piotr Wypchło, ur. w 1969 roku w Radomiu, absolwent studiów magisterskich na kierunku Architektura i Urbanistyka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz IV L.O. im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Doświadczenie zdobywał w ciągu kilku lat praktyki w warszawskich biurach projektów (WW Project - JW. Construction Holding S.A., Artinex - architekt Krzysztof Wolski, Plano sp. z o.o.). Uczestniczył w projektowaniu zarówno dużych obiektów mieszkalnych wielorodzinnych jak i użyteczności publicznej.
Początki działalności to oprócz projektowania architektonicznego, marketing i organizacja akcji promocyjnych na terenie dawnego województwa radomskiego dla takich potentatów jak Procter & Gamble, HP, Marley, BAT, Ericson, Alcatel i wielu innych, przy współpracy z największymi polskimi agencjami jak PPD Marketing Services, SG Marketing Services. Od początku istnienia trzon firmy tworzyli dwaj architekci Piotr Wypchło i Mateusz Wypchło. Od roku 2003 firma przeniosła swoją siedzibę z biurowca przy ul. Ks. Prof. Władysława Sedlaka do "Inkubatora Przedsiębiorczości" w Radomiu przy ul. Tadeusza Kościuszki 1 i od tego momentu zaczął się rozkwit firmy jako biura architektonicznego. W maju 2007 roku nastąpiło przeniesienie siedziby do własnego lokalu biurowego przy ul. Kelles-Krauza 13. Firma zajmuje się również działalnością deweloperską -obecnie planuje rozpoczęcie realizacji nowoczesnego budynku wielorodzinno-usługowego "Nowe Planty" przy ul. Tadeusza Kościuszki 3 z luksusowymi apartamentami, lokalami usługowymi i garażem podziemnym w doskonałej lokalizacji - w sąsiedztwie Parku Planty.
PROFIL FIRMY
W ciągu 12 lat działalności pracownia Archi-Rad 2000 wykonała kilkaset projektów, spośród których przeszło sto zostało zrealizowanych. Wśród nich największym sukcesem był projekt Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, zrealizowany w wyniku zwycięstwa w konkursie architektonicznym w 2007 roku. Firma specjalizuje się w projektowaniu wszelkiego rodzaju obiektów użyteczności publicznej takich jak: biurowce, szkoły, salony i serwisy samochodowe, sklepy, dyskonty, przychodnie i szpitale, obiektów przemysłowo - magazynowych i stacji paliw, jak również budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wielorodzinnych i całych zespołów zabudowy mieszkaniowej. Grupa zatrudnionych i współpracujących architektów i inżynierów wszystkich branż tworzy zgrany zespół potrafiący podjąć się najtrudniejszych tematów projektowych.
Biuro wyposażone jest w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz posiada licencje na oprogramowanie wspomagające projektowanie architektoniczne ArchiCAD, AutoCAD oraz do fotorealistycznych wizualizacji projektów Artlantis Render. Posiadamy również własny sprzęt poligraficzny.
Nasze usługi obejmują kompleksową obsługę inwestycji budowlanych od koncepcji architektonicznych, programów funkcjonalno -użytkowych, analiz przedprojektowych, przygotowanie wniosków o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, wniosków o uzyskanie decyzji środowiskowych, poprzez projekty budowlane wraz z pełną obsługą związaną z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę i wszelkich uzgodnień oraz przygotowanie dokumentacji projektowej wykonawczej, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Sprawujemy również nadzór autorski.
GODZINY PRACY BIURA
Zapraszamy do naszego biura, które mieści się przy ul. Tadeusza Kościuszki 3 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00. do 16.00.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.