Architekt Grodzisk Mazowiecki PRACOWNIA USŁUG PROJEKTOWYCH - MATHIA
 
PRACOWNIA USŁUG PROJEKTOWYCH - MATHIA
Plac Króla Zygmunta Starego 5/6
05-825 Grodzisk Mazowiecki
NIP: 5291025147
  
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Pracownia Usług Projektowych MATHIA została założona w 1992 roku jeszcze w czasach głębokiego kryzysu gospodarczego i ekonomicznego. Wówczas państwowe biura projektowe padały jak muchy. Wkrótce rynek został zasypany architektami, konstruktorami i projektantami wielu branż, którzy pozostali bez pracy. Wielu z nich przekwalifikowało się, część wchłonęła administracja, a nieliczni odważyli się założyć własne pracownie.
Nasza pracownia od dnia założenia nieprzerwanie funkcjonuje w Grodzisku Mazowieckim. W tym czasie zdobyliśmy ogromne doświadczenie projektowe i odnieśliśmy wiele sukcesów realizacyjnych, najwięcej na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki. Nasze projekty są najczęściej realizowane w okolicy, dlatego mamy niemal pełny obraz naszych realizacji.
Dorobek projektowy pracowni jest ogromny. Specjalizujemy się w tanim, ekonomicznym, funkcjonalnym budownictwie jednorodzinnym. Są to budynki nieduże o standardowej funkcji i klasycznej ponadczasowej architekturze, proste i łatwe w konstrukcji, a zatem tanie w realizacji. Taka linia projektowa sprawiła, że niektóre opracowania zdobywały zainteresowanie innych naszych klientów i były sprzedawane wielokrotnie. W ten sposób zdecydowaliśmy się na opracowania powtarzalne, które prezentujemy w grupie ( katalogu ) projektów powtarzalnych.
Nasza wiodąca linia projektowa to budownictwo indywidualne, w tym zabudowa szeregowa. Posiadamy również projekty budynków mieszkalnych na wąskie i nietypowe działki.
Wyspecjalizowaliśmy się również w szczególnym gatunku opracowań. Wykonujemy projekty technologiczne m.in. salonów kosmetycznych i fryzjerskich, gastronomii, pizzerii, kebab, sushi, przychodni lekarskich, pralni, aptek oraz zakładów produkcyjnych. Wykonaliśmy projekty technologiczne wielu przedszkoli o różnych formułach działalności: publiczne, niepubliczne, z cateringiem, z pełną kuchnią, jako punkty opieki nad dzieckiem, klubiki itp.
Ponadto wykonaliśmy niezliczoną ilość projektów budynków gospodarczych, gospodarczo – garażowych i garażowych, z których tylko część prezentujemy na naszej stronie.
Na naszej stronie prezentujemy Państwu mały wycinek naszego dotychczasowego dorobku. Jednocześnie oferujemy wykonanie indywidualnej usługi projektowej, która jak mamy nadzieję zaspokoi każde oczekiwania. Ponadto wykonujemy adaptacje ( przystosowania ) projektów powtarzalnych wszystkich wiodących biur projektowych w Polsce. Sprzedajemy projekty wydane między innymi przez : Murator, Krajobrazy , Archeton , Archon , Dobre Domy , Lipińscy , Studio Atrium, MTM Styl, MG Projekt , Archi Projekt , Arch Tim, Horyzont , Dom Projekt i wiele innych .
Projekty powtarzalne
Budynki mieszkalne jednorodzinne
Projekty indywidualne
Budynki mieszkalne jednorodzinne
Budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie szeregowej
Budynki bliźniacze
Budynki mieszkalne jednorodzinne dwulokalowe
Budynki garażowe
Budynki gospodarczo - garażowe
 
http://www.mathia.home.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.