Architekt Milanówek APPA LINE Magdalena Polewska
 
APPA LINE Magdalena Polewska
ul. Chopina 11
05-822 Milanówek
NIP: 8431318946
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Rocznik 1974. Pracę dyplomową obroniłam w roku 2000 na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Od 2008 roku posiadam uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Od 2008 członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów. Od roku mieszkam w powiecie grodziskim.
Mam doświadczenie w projektowaniu inwestycji takich jak: budynki mieszkalne jedno- i wielorodzinne, obiekty biurowe, obiekty służby zdrowia, budynki usługowe i hale przemysłowe.
W zakres mojej działalności wchodzą prace związane z projektowaniem oraz obsługą inwestycji:
- wykonywanie analiz oraz koncepcji programowo- przestrzennych,
- wykonywanie projektów budowlanych,
- wykonywanie projektów wykonawczych,
- sprawowanie nadzoru autorskiego,
- wykonywanie projektów modernizacji istniejących budynków,
- wykonywanie projektów aranżacji wnętrz (w przypadku kompleksowej obsługi inwestycji).
Wyjaśnienie zawartości merytorycznej i zakresu poszczególnych projektów w zakładce WARTO WIEDZIEĆ.
Obszar działania Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów, Podkowa Leśna, Leszno, Pruszków, Komorów, Radziejowice, Mszczonów.
Zapraszam do współpracy.
 
http://www.pmarchitekt.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.