Architekt Wejherowo SERAFIN Studio Projektowe
 
SERAFIN Studio Projektowe Grzegorz Serafin
ul. 3 Maja 6/3
84-200 Wejherowo
NIP: 6692221179
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

SERAFIN STUDIO PROJEKTOWE powstało w roku 2008, jest więc młodą firmą, jednak debiut działalności na rynku architektury datuje się na rok 1999, a na rynku projektów graficznych i grafiki komputerowej na rok 1996.
SERAFIN STUDIO PROJEKTOWE zajmuje się tworzeniem projektów architektonicznych oraz wnętrz, ale także projektów graficznych, profesjonalnych wizualizacji komputerowych, zarówno architektury jak i obiektów codziennego użytku, jak meble, sprzęty AGD, elektroniczne, samochody itp.
SERAFIN STUDIO PROJEKTOWE wykonuje również, obecnie niezbędne w budownictwie ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE (CERTYFIKATY ENERGETYCZNE), dla obiektów projektowanych oraz istniejących.
SERAFIN STUDIO PROJEKTOWE zrzesza młodych i uzdolnionych, projektantów i grafików, współpracuje z wieloma pracowniami architektonicznymi i branżowymi zapewniając profesjonalną obsługę. Doświadczenie wynikające z wieloletniej obecności na rynku oraz zaangażowanie, z jakim podchodzimy do każdego projektu gwarantują pełną satysfakcję.
 

http://www.serafin-studio.pl/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.