Architekt Sopot GRUPA MALAGA Pracownia Projektowa
 
GRUPA MALAGA Marta Wróbel
ul. A.Chmielewskiego 5/1
81-721 Sopot
NIP: 5851329903
 
 
M. Wróbel: +48 608 446 146
M. Kodrzycka: +48 796 669 909
e-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.grupamalaga.com/
Grupę Malaga utworzyliśmy w roku 2009 jako zwieńczenie kilkuletniej współpracy naszych trzech zaprzyjaźnionych pracowni architektonicznych. Doświadczenie zdobywaliśmy w kraju i zagranicą.
Oferujemy Państwu usługi w zakresie projektowania architektoniczno-budowlanego, kształtowania przestrzeni publicznej i krajobrazu, projektowania wnętrz i mebli oraz działań związanych z architekturą zabytkową i konserwacją. Nasza różnorodność specjalizacji pozwala nam pełniej i efektywniej realizować Państwa potrzeby i wizje.
Do swojej pracy podchodzimy w sposób twórczy i staramy się wspólnie z Inwestorem osiągnąć najbardziej korzystne rozwiązania zarówno funkcjonalne jak i wizualne.
Współpracujemy z zaufanymi wykonawcami i branżystami.
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.