Architekt Sopot DT PROJEKT Tomasz Dziurdziński
 
Tomasz Dziurdziński DT PROJEKT
ul. Władysława Łokietka 47 lok. 3
81-736 Sopot
NIP: 5851075213
 
 
Tel.: 792 005 016
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://architekt-trojmiasto.com.pl/
Godziny otwarcia
pon.-pt.: 8:00-18:00
W biurze architektonicznym DT-Projekt wykonujemy projekty studialne, budowlane i wykonawcze obejmujące wszystkie branże. Zajmujemy się architekturą, konstrukcją i instalacjami wszelkiego typu.
Wykonamy dla Państwa profesjonalny i oryginalny projekt:
hotelu,
pensjonatu,
biurowca,
obiektu rekreacyjnego (baseny, gastronomia, kluby),
domu mieszkalnego jednorodzinnego,
domu wielorodzinnego
i wiele innych.
Specjalizujemy się w:
projektowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych,
projektowaniu budynków inteligentnych.
Zapraszamy do współpracy szczególnie właścicieli hoteli i pensjonatów, restauratorów, deweloperów, firmy transportowe i komunikacyjne, samorządy oraz klientów indywidualnych zainteresowanych projektem domu jednorodzinnego.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.