Architekt Sopot MAARTE
 
MAARTE
ul. Morska 1 m.3
81-764 Sopot
NIP 5211418644
 
 
E Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
58 710 45 86
58 718 20 23
http://maarte.pl
 
MAARTE i MAARTE.LAB to studio architektury zlokalizowane w Warszawie i Sopocie. 
Nasze portfolio obejmuje budynki biurowe wielofunkcyjne, wnętrza biurowe i komercyjne, zespoły i budynki mieszkaniowe oraz indywidualne domy jednorodzinne. Obecnie nasze projekty powstają w Warszawie, Trójmiescie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Wrocławiu.Studio architektury MAARTE tworzy zespół 14 architektów (w tym 6 z uprawnieniami). Architekci to absolwenci Politechniki Warszawskiej, Gdańskiej, Poznańskiej i Śląskiej, doświadczeni w projektowaniu budynków biurowych, wielofunkcyjnych i mieszkaniowych, uzyskane podczas pracy w renomowanych pracowniach architektonicznych.
Jesteśmy entuzjastami architektury, rozumianej jako rzetelne i ekonomiczne projektowanie. Jesteśmy gotowymi sprostać różnym wyzwaniom, żądanym przez naszych klientów. Zajmujemy się projektami kompleksowo, od wstępnych analiz chłonności terenu aż do zakończenia realizacji i odbioru budynku. Uzyskujemy wymagane uzgodnienia i decyzje administracyjne.Zapewniamy pełny, wielobranżowy zakres projektów branżowych. Projektowane przez nas budynki wykorzystują zaawansowane i przyjazne środowisku rozwiązania techniczne i materiałowe, każdorazowo dostosowane do budżetu inwestycji. Na bieżąco monitorujemy i kontrolujemy dotrzymanie planowanych terminów, kosztów oraz jakości projektu.
Obecnie współpracujemy ze stałym zespołem doświadczonych projektantów branżowych w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy: konstrukcji (Tomasz Piszczek, Piotr Puzyrewski), instalacji wewnętrznych (Klimaster, Uniprojekt, Sanpro, Wepa Projekt, Record, Grid), dróg (Neret, Ema), sieci infrastruktury (Somex, Faza, Sanpro, Uniprojekt), architektury krajobrazu (RS AK), specjalistami badań gruntowych i zabezpieczeń wykopów (Fundament), akustykiem, projektantem elewacji, audytorami BREEM i LEED. W przypadku skomplikowanych tematów współpracujemy ze specjalistami z OVER ARUP, WSP czy BURO HAPPOLD.
Studio wyposażone jest w wydajny sprzęt IT, a projektanci pracują na aktualnym oprogramowaniu projektowym (Revit/Autocad, Office, Project) i graficznym (AdobeCreativeSuite, SketchUp). MAARTE posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania zawodu architekta z sumą gwarancyjną 3.000.000 złotych.
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.