Architekt Żywiec STUDIO PROJEKTOWE S.C. Małgorzata Mazurek i Marcin Bury
 
Studio Projektowe s.c. Małgorzata Mazurek i Marcin Bury
ul. Sienkiewicza 48
34-300 Żywiec
NIP: 553 246 19 68
  
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

Studio Projektowe - Małgorzata Mazurek i Marcin Bury
Nasz spółka cywilna pod nazwą Studio Projektowe, mająca obecną siedzibę w Żywcu przy ul. Sienkiewicza 48, powstała dzięki
wieloletnim doświadczeniom współdziałania architekt Małgorzaty Mazurek oraz inżyniera konstruktora Marcina Burego.
W ramach prowadzonej działalności:
wykonujemy pełnobranżowe projekty budowlane i wykonawcze budynków mieszkalnych, biurowych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej współpracujemy z branżystami,
prowadzimy nadzory inwestorskie,
zajmujemy się sprzedażą projektów typowych oraz – w odpowiedzi na życzenia Klienta - ich adaptacją
realizujemy plany zagospodarowania terenu,
wykonujemy wyceny nieruchomości.
ponadto projektujemy wnętrza
 
http://www.mazurekbury.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.