Architekt Żywiec MPSTUDIO Biuro Projektowe
MPSTUDIO
UL. KRASIŃSKIEGO 5
34-300 ŻYWIEC
NIP: brak
33 333 89 27
501 520 283
515 088 900
608 492 293
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://mpstudio.pl/
Pracownia projektowa mpstudio została założona przez Magdalenę Piątek z podstawowym założeniem tworzenia projektów autorskich.
Od 2000 roku projektujemy budynki i ich otoczenie, podchodząc do każdego tematu w sposób rzeczowy i indywidualny. Dlatego nasze realizacje obejmują zarówno obiekty użyteczności publicznej, sakralne, zabytkowe jak i mieszkalne. Obsługujemy Inwestorów indywidualnych, organy administracji samorzadowej, firmy, instytucje sakralne oraz organizacje pozarządowe.
Stale współpracujemy z kompetentnymi konstruktorami, branżystami, konserwatorami zabytków i grafikami, a skład zespołu projektowego jest starannie dobierany w celu zapewnienia Inwestorowi optymalnych rozwiązań w pełnym zakresie procesu inwestycyjnego, zaczynając od prac koncepcyjnych poprzez projekt budowlany ze wszystkimi formalnościami, projekty wykonawcze, kosztorysy inwestorskie aż po nadzór autorski nad realizacją.
Gwarantujemy architekturę na wysokim poziomie i… po prostu lubimy to co robimy.
arch. Magdalena Piątek
właściciel pracowni, uprawnienia projektowe w zakresie architektury bez ograniczeń
mgr Wojciech Piątek
inż. Daniel Tlałka
projekty architektoniczne
projekty obiektów użyteczności publicznej
projekty budynków mieszkalnych
projekty dla obiektów zabytkowych
(renowacje, adaptacje, rozbudowy)
projekty zagospodarowania terenu
badania architektoniczno-konserwatorskie
projekty wnętrz
koncepcje architektoniczne
inwentaryzacje
projekty termomodernizacji
audyty i certyfikaty energetyczne
kosztorysy inwestorskie, przedmiary robót
optymalizacje energetyczne projektów budowlanych
nadzory
przygotowanie dokumentacji do przetargów,
wniosków o dofinansowanie, dotacji
inne usługi związane z architekturą i budownictwem
 
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.