Architekt Żywiec ARCHITEKTONICZNA PRACOWNIA PROJEKTOWA Magdy Saad
 
ARCHITEKTONICZNA PRACOWNIA PROJEKTOWA MAGDY SAAD
ul. Powstańców Śląskich 2
34-300 Żywiec  
NIP: 5530019352 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

Architektoniczna Pracownia Projektowa została założona w 1993 r przez dr.inż arch Magdy Saad.
W ciagu wieloletniej działalności zyskaliśmy bogate doświadczenie oraz zaufanie Inwestorów.
W chwili obecnej nasz zespół to doświadczeni specjaliści z dziedziny architektury, konstruktorzy i technolodzy, którzy posiadają wszelkie uprawnienia do kompleksowego projektowania i nadzorowania inwestycji.
Specjalizujemy się w projektach wymagających spełnienia wysokich norm z branży spożywczej i technologicznej, wykonujemy kompleksową dokumentację nie tylko zakładów przetwórstwa spożywczego, ale także biogazowni i zakładów przemysłowych, łącznie z projektami branżowymi oraz wszelkimi formalnościami i dokumentacją niezbędną do rozpoczęcia przedsięwzięcia budowlanego.
Projektujemy obiekty o charakterze przemysłowym, usługowym, użyteczności publicznej, sportowe, mieszkaniowe, infrastrukturalne, a także wnętrza.

http://www.saadprojekt.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.