Architekt Włocławek
 
WM Architekci - Piotr Maćkowiak
ul. Ostrowska 16/70
87-800 Włocławek
NIP: 8882473330
 
 
Adres - Łódź
ul. Urzędnicza 22/31
91-312 Łódź
Telefon
+48 783388752 - Edyta Westrych - Maćkowiak
+48 783331512 - Piotr Maćkowiak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wmarchitekci.com.pl
www.wmarchitekci.eu
Jesteśmy małżeństwem architektów. Naszą pracę rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu edukacji na Wydziale Budownictwa i Architektury PŁ w 2000 r, zdobywając doświadczenie zawodowe z takimi projektantami jak arch. Karol Midel, arch. Piotr Zuterek, Mirosław Wencel. Działaliśmy w polskich zespołach projektowych przy projektach budynków użyteczności publicznej, budynkach przemysłowych oraz budynkach mieszkalnych. Chcąc poszerzyć wiedzę oraz zdobyć nowe doświadczenia, zdecydowaliśmy się na pracę w zagranicznych biurach projektów. Projektujemy wille, lofty oraz budynki użyteczności publicznej nad Morzem Śródziemnym. Zajmujemy się również aranżacją i projektowaniem wnętrz.
Obecnie nasze ponad dziewięcioletnie doświadczenie i praktykę zawodową pragniemy wykorzystać w pracy pod własnym szyldem "WM ARCHITEKCI"
Zapraszamy do współpracy

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.