Architekt Tychy
 
Duet-Architekt Aleksandra Zdziebko
ul. Wąska 25
43-100 Tychy
NIP: 6351200650
 
 

Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
arch. Aleksandra Zdziebko
ul. Wąska 25
43-100 Tychy
arch. Wojciech Janik
ul. Partyzantów 4a
43-502 Czechowice-Dziedzice
Stworzyliśmy duet projektowy sprawnie działający od 2005 roku.
Kształtujemy przestrzeń na indywidualne zamówienia, w konkretnym czasie i przestrzeni. Zawsze tworzymy rozwiązania ściśle dopasowane do potrzeb inwestora. Uważamy, że inwestor powinien brać czynny udział w procesie projektowym, zarówno koncepcyjnym jak i budowlanym. Dlatego nasze projekty wyróżniają się niepowtarzalnym charakterem, smakiem i jakością.
Zajmujemy się całą gamą prac projektowych. Tworzymy wnętrza, duże obiekty kubaturowe oraz obiekty małej architektury.
Posługujemy się najnowszymi osiągnięciami techniki CAD, umożliwiając inwestorom wirtualną interakcję z zagadnieniem projektowym.
Oferujemy:
• projekty obiektów użyteczności publicznej (handlowych, usługowych, biurowych, dydaktycznych i banków),
• projekty budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych,
• projekty obiektów przemysłowych,
• projekty wnętrz mieszkalnych i publicznych,
• projekty małej architektury,
• adaptacje projektów katalogowych
• modernizacje, przebudowy i rozbudowy budynków,
• inwentaryzacje,
• autoryzacja i weryfikacja projektów zagranicznych.
• opracowanie dokumentacji wielobranżowej wraz z koordynacją,
• opracowanie dokumentacji przetargowych i zapytań ofertowych,
• nadzory autorskie i inwestorskie,
• uzgadnianie i zatwierdzanie dokumentacji technicznej
 
www.duet-architekci.com

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.