Architekt Stalowa Wola
 
Projektowanie Nadzór i Kierowanie Robotami w Budownictwie Józef Chmura
ul. Jana Pawła II 9/95
37-450 Stalowa Wola
NIP: 8651323429
 
 
tel. 015 842 23 75
kom. 508 378 347
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://jozef.chmura.stalowa-wola.pl/
Działalność związaną z projektowaniem i realizacją inwestycji budowlanych prowadzę od 1996 roku. Wykonuję całościowo prace projektowe w zakresie inżynierii i architektury (wraz z uzgodnieniami branżowymi) potrzebnymi do uzyskania pozwolenia na budowę.
Posiadane uprawnienia:
- uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi oraz do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej i architektonicznej.
- uprawnienia budowlane posiadam od 1979 roku a w budownictwie pracuję od ponad 40 lat.
Zasady pracy
- Powierzone zadania w zakresie posiadanych uprawnień realizuję osobiście a w przypadku zleceń wymagających sprawdzenia lub wielobranżowych, realizuję przy udziale doświadczonych współpracowników (projektantów branżystów).
- Za sprawę nadrzędną uznaję dobrą komunikację i współpracę z zamawiającym.
- Każde zlecenie i zadanie traktuję indywidualnie.
- Oferuję krótkie terminy realizacji prac projektowych i stosunkowo niskie ceny oferowanych usług.
- Staram się pomagać w wyborze rozwiązań optymalnych na podstawie rozmowy i przedstawionych oczekiwań..

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.