Architekt Oława M KWADRAT Małgorzata Matkowska
 
M Kwadrat Małgorzata Matkowska
ul. Wiosenna 2/5
55-200 Oława
NIP 9121564551
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 

Idealny dom, podobnie jak garnitur, powinien być stworzony na miarę. Każdy z nas jest trochę inny, każdy ma swoje przyzwyczajenia, upodobania estetyczne oraz określoną sytuację majątkową i rodzinną. Wreszcie, każda działka jest trochę inna. Z tych powodów warto jest poszukać rozwiązania optymalnego - czyli takiego które uwzględnia wszystkie wymienione czynniki, dając w efekcie dom zapewniajacy poczucie bezpieczeństwa i umożliwiający komfortowe przebywanie w estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni. Wbrew obiegowej opinii, koszt sporządzenia projektu indywidualnego nie jest dużo wyższy niż koszt adaptacji projektu typowego. Satysfakcja z posiadania domu dopasowanego w każdym szczególe - bezcenne! Architekt Oława
 
 
 
 
 
 
 
660943101
malgorzata.matkowska gmail.com
m.kwadrat.malgorzata.matkowska
http://m-kwadrat.net.pl/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.