Architekt Nowy Targ
 
Zubek Studio Pracownia Architektury Maciej Zubek
pl. Rynek 14
34-400 Nowy Targ
NIP: 7352416128
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
godziny otwarcia i kontaktu Pracowni Architektonicznej : poniedziałek–piątek: 9:00–17:00
Projektujemy domy mieszkalne, domy jednorodzinne, letniskowe i wypoczynkowe, pensjonaty, hotele i małą architekturę – drewniane domy góralskie z bali w Nowym Targu, Zakopanem, całej Polsce i Europie.
Łączymy tradycję z nowoczesnością! Zachowujemy wysokie parametry cieplne oraz pełną zgodność z lokalną estetyką.
Kompleksowa oferta przygotowania inwestycji obejmuje:
analizę terenu pod kątem nasłonecznienia, warunków topograficznych, kontekstu otoczenia,
analizy i projekty koncepcyjne,
przygotowanie projektów budowlanych i wykonawczych,
projekty przebudów, rozbudów, adaptacji, remontów,
autorski nadzór nad realizacją inwestycji,
poprowadzenie procedur postępowania administracyjnego,
uzyskanie potrzebnej dokumentacji (w tym decyzji o ustalenie warunków zabudowy, pozwolenia na budowę, pozwolenia na użytkowanie),
reprezentację przed organami administracji publicznej,
uzgodnienia dokumentacji projektowych, tras instalacji zewnętrznych, projektów zjazdów,
prowadzenie inwestycji aż do momentu uzyskania pozwolenia na budowę.
Energooszczędność
Dbamy o środowisko dzięki projektowaniu domów z bali z troską o doskonałe parametry cieplne! Dobieramy odpowiednie proporcje traktów budynku, używamy bali o grubości 25-30 cm, dbamy o zdrowy budulec i precyzyjną, zgodną z projektem budowę.
Drewno to prawdziwy dar natury – najlepszy dostępny budulec. Gwarantuje uzyskanie niepowtarzalnego, tradycyjnego klimatu oraz parametry, które pozwolą na znaczną oszczędność energii. Wykorzystujemy głównie drewno świerkowe, jodłę lub modrzew pochodzące z podhalańskich lasów.
 
http://architektzakopane.pl/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.