Architekt Luboń
 
C7 Pracownia Architektoniczna
Ul. 11 Listopada 31 A
62-030 Luboń
NIP brak
 
 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 61 810 62 02
tel: 604 413 954
http://www.c7.pl/
Zebrane doświadczenie pozwala na przeprowadzenie Klienta przez dżunglę formalności i niebezpieczeństw związanych z przygotowaniem procesu budowy - od analiz przedprojektowych i uzyskania często bardzo trudnych warunków zabudowy, przez wielobranżowy projekt, pozwolenie na budowę, nadzory, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. W całym tym procesie najważniejszy jednak jest projekt. Zajmuje się nim zgrany zespół architektów – Maciej Hofman i Ja, przy pomocy szeregu stałych współpracowników branży konstrukcyjnej, instalacyjnej, drogowej, geodezyjnej, geologicznej, na kierownikach budowy, inspektorach i wykonawcach kończąc.
W procesie budowy zawsze jesteśmy po stronie naszego Klienta, świadomi, że każda nasza kreska to Jego pieniądze, na które ciężko zapracował, któremu mamy pomóc zainwestować je w optymalny sposób. Dlatego tak ważne jest wysłuchanie Klienta, jego oczekiwań, marzeń, poznanie przyzwyczajeń każdego z osobna, bo każdy jest inny i niepowtarzalny.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.