Architekt Lubin ARCHITRAW BIURO PROJEKTOWE
 
ARCHITRAW
ul. Piłsudskiego 42
59-300 Lubin
NIP: 6921765999
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

Pracownia Projektowania Budowlanego "ARCHITRAW" założona przez mgr inż. arch. Magdalenę Żylińską działa na rynku od 2000r. Architekt Magdalena Żylińska jest doświadczonym projektantem z uprawnieniami zawodowymi od 1985r. w specjalności do sporządzania projektów architektonicznych bez ograniczeń i konstrukcyjnych z wyjątkiem skomplikowanych oraz do prowadzenia i nadzorowania budowy.
Współpracuje z inżynierami i projektantami branżowymi, którzy swą wiedzę i doświadczenie czerpią z wieloletniej pracy zawodowej na rynku krajowym, co gwarantuje usługi na najwyższym poziomie.
We wrześniu 2005r., po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej do zespołu projektowego dołączyła Julia Żylińska. Od chwili uzyskania uprawnień zawodowych w 2010 r. do projektowania w specjalności architektonicznej może w pełni wspierać prace naszego biura.
Przygotowujemy kompletne wielobranżowe projekty architektoniczno - budowlane, aranżacje wnętrz, a także koordynujemy projekty branżowe.
Realizując zadania projektowe jesteśmy osobiście zaangażowani w każdy aspekt projektu począwszy od koncepcji do zakończenia prac przy dokumentacji. Nasze usługi obejmują także uzgadnianie i opiniowanie projektów u rzeczoznawców ds. ochrony przeciw pożarowej, bhp i sanitarnych oraz współpracę z lokalną administracją publiczną.
Obszary naszej działalności:
wielobranżowe projekty domów wielorodzinnych i jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej.(na indywidualne zamówienie oraz adaptacje projektów katalogowych)
wielobranżowe projekty technologii (gastronomia, usługi medyczne, lokale biurowe oraz usługi kosmetyczne ,fryzjerskie i sklepy różnych branż.)
projekty remontów wszelkich obiektów budowlanych
projekty obiektów służby zdrowia
termomodernizacje elewacji wraz z kolorystyką
przebudowy, dobudowy, rozbudowy, nadbudowy i remonty,
projekty zagospodarowania terenu,
projekty małej architektury,
doradztwo w zakresie prawa budowlanego i prowadzenia inwestycji,
świadectwa energetyczne i charakterystyki energetyczne,
kosztorysy wielobranżowe, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie
 
http://www.architekci.lubin.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.