Architekt Lubin BLUMSTUDIO PRACOWNIA PROJEKTOWA Kamila Jacyniuk
 
BLUMSTUDIO PRACOWNIA PROJEKTOWA Kamila Jacyniuk
Czerniec 1b
59-300 Lubin
NIP: 895 192 27 08
  
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

Blumstudio to pracownia oferująca usługi w zakresie projektowania architektury, urbanistyki, wnętrz i szeroko pojętego designu. Dążymy do tworzenia architektury wysokiej jakości, starając się nie ulegać tymczasowym modom. Projektujemy nowoczesną i funkcjonalną architekturę, osadzoną w kontekscie miejsca i realiach ekonomicznych. Ważna jest dla nas bliska relacja z inwestorem, dzięki której łatwiej nam spełnić pomysły, potrzeby i marzenia klienta.
architektura: analizy urbanistyczne działki, inwentaryzacje budowlane, projekty koncepcyjne, pełna dokumentacja architektoniczno-budowlana budynków (jednorodzinnych i wielorodzinnych, usługowych i biurowych) wraz z zagospodarowniem terenu i projektami branżowymi, adaptacje gotowych projektów, rozbudowy i modernizacje istniejących budynków, projekty elewacji budynków, przygotowanie dokumentacji urzędowych, nadzór autorski
wnętrza: projekty indywidualne wnętrz prywatnych i komercyjnych, projekty koncepcyjne, wizualizacje 3d, pełna dokumentacja wykonawcza, dobór materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, projekty oświetlenia, projekty indywidualne mebli, konsultacje i doradztwo
grafika: wizualizacje, grafika użytkowa, identyfikacja wizualna firmy, system informacji wizualnej obiektów, projektowanie graficzne aplikacji mobilnych
właścicielem biura jest Kamila Jacyniuk - absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej (2009), studiowała w École Nationale Supérieure d'Architecture de Nantes we Francji w ramach programu wymiany studenckiej Socrates Erasmus. Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2008 r. w renomowanej wrocławskiej pracowni architektonicznej. Od 2010 r. prowadzi własną pracownię projektową. Członek Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów - uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń nr 04/DSOKK/2014. Ukończyła także Studium Reklamy we Wrocławiu, zdobywając doświadczenie w projektowaniu graficznym.
 
http://www.blumstudio.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.