Architekt Kłodzko PRACOWNIA PROJEKTOWA Jerzy Kielar
 
ARCHITEKTONICZNA PRACOWNIA PROJEKTOWA JERZY KIELAR
ul. Walasiewiczówny 4
57-300 Kłodzko
NIP 8830015526
 

tel.(fax) 74/867-65-34
tel. 603-116-168
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.kielar.eu/
Oferujemy kompleksową i profesjonalną obsługę wszystkich etapów inwestycji: doradztwo;
projekty koncepcyjne, budowlane, wykonawcze; uzgodnienia; nadzory autorskie i inwestorskie.
Wykonujemy projekty wszelkich inwestycji związanych z budownictwem:
- budynków jedno- i wielorodzinnych,
- obiektów użyteczności publicznej,
- obiektów przemysłowych i usługowych,
- przestrzeni publicznych - parków, placów,
- przebudowy, rozbudowy, modernizacji, rewaloryzacje, zmiany sposobu użytkowania również w
obiektach zabytkowych,
- projekty wnętrz,
- inwentaryzacje, ekspertyzy i opinie techniczne,
- wizualizacje i opracowania graficzne.
Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, z zaangażowaniem i troską, od początku do końca
procesu inwestycyjnego.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.