Architekt Jelenia Góra
 
Pracownia Projektowa Format Hanna Cichoń
ul. Walerego Wróblewskiego 17
58-560 Jelenia Góra
NIP: 6112171939
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Pracownia Projektowa „Format”
ul. Mickiewicza 20 B/2
58-500 Jelenia Góra

Pracownia Projektowa „FORMAT” założona przez architekt Hannę Cichoń działa nieprzerwanie od 1993 r.
Pod szyldem Pracowni projektuje zespół specjalistów we wszystkich branżach budowlanych związanych z przygotowaniem , projektowaniem i realizacją inwestycji.
Stale współpracuje grono 11 osób posiadających pełne uprawnienia projektowe, duże doświadczenie i długoletni staż pracy.
Na zlecenie inwestorów prowadzimy przygotowanie inwestycji , prace projektowe oraz nadzór autorski i inwestorski nad realizacją inwestycji a także pomoc przy odbiorach technicznych i oddaniu obiektów do użytkowania.
Oferujemy wykonanie projektów w branżach:
-architektura,
-konstrukcja,
-instalacje sanitarne,
-instalacje elektryczne,
-drogowa.
Gwarantuje to dużą skuteczność działania oraz realizację obiektów zgodnie z życzeniem inwestorów.
 
http://ppformat.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.