Architekt Jelenia Góra
 
SK Architekci Pracownia Architektoniczna Karolina Szkapiak
ul. Wolności 2
58-500 Jelenia Góra
NIP: 6112333394
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Pracownia architektoniczna SK-ARCHITEKCI powstała w 2011 roku, bazując na doświadczeniach z branży architektonicznej i pokrewnych, zdobywanych nieprzerwanie od roku 2001. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie projektowania architektoniczno-budowlanego, prowadzenia inwestycji budowlanych, a także nadzoru autorskiego.
Przywiązujemy dużą wagę do szczegółowego opracowania dokumentacji na każdym etapie procesu projektowego. Dbałość o szczegóły, klarowność projektów oraz terminowość to cechy przewodnie towarzyszące naszej pracy. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, poszukujemy oryginalnych i niepowtarzalnych rozwiązań. Stawiamy na funkcjonalność, harmonię z otoczeniem, elegancję i prostotę rozwiązań. Naszym zadaniem jest pomoc w realizacji planów i oczekiwań Klienta, dlatego nasze projekty powstają w ścisłej współpracy z inwestorami, z dbałością o spełnienie ich indywidualnych oczekiwań.
Współpracujemy z zespołem profesjonalnych i doświadczonych inżynierów branżowych, sprawdzonymi kosztorysantami, rzeczoznawcami a także firmami wykonawczymi.
 
http://sk-architekci.pl/
 

 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.