Architekt Szklarska Poręba JAI ARCHITEKCI arch. Jacek Świtalski
 
JAI ARCHITEKCI arch. Jacek Świtalski
ul. I maja 44a
58-580 Szklarska Poręba
NIP 949-136-40-11
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
JAI ARCHITEKCI
pracownia ochrony przestrzeni
Pracownia powstała w 1998 roku jako pierwsze samodzielne miejsce wykonywania zawodu przez dwoje absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
PROWADZIMY INWESTYCJE OD PIERWSZEJ PORADY DO ZAKOŃCZENIA BUDOWY.
Wykonujemy projekty budowlane i zagospodarowania terenu, adaptacje projektów katalogowych, projekty wnętrz i elewacji,
ale także porady architektoniczne (na miejscu i zdalnie), nadzory autorskie, projekty aranżacji wnętrz i ogrodów, projekty dekoracji świątecznych i inne podobne zadania.
Nasi Partnerzy decydują o naszym wpływie na etapy inwestycji:
I etap - projektowy: od wspólnych uzgodnień (inwestor - projektant) dotyczących funkcji i formy obiektu/wnętrza, poprzez działanie w imieniu inwestora dla uzyskania stosownych pozwoleń, do opracowania indywidualnych elementów projektu (wszystko z zachowaniem reguły "od ogółu do szczegółu"),
II etap - materiałowy: wykonanie przez projektanta zestawień materiałowych i wyposażenia w celu zamawiania materiałów wykończeniowych, mebli itp.
III etap - uzgodnienia: przekazanie wytycznych wykonawcom budowlanym i od spraw wyposażenia meblowego oraz przystąpienie przez nich do prac budowlanych i wykonawczych
IV etap - wykonawczy: nadzór i koordynacja prac wykończeniowych.
 
http://www.jai-architekci.pl
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.