Architekt Jelenia Góra A PROJEKT Biuro Projektowe
 
A PROJEKT
ul. Okrzei 19/2
58-500 Jelenia Góra
NIP: 230032737
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
PRACOWNIA ARCHITEKTURY A PROJEKT
ARCH. ZBIGNIEW ZBYSZYŃSKI
ARCH. WOJCIECH JANIK
Biuro działa od 2004 r., jako kontynuacja wcześniejszej działalności zawodowej właściciela w ramach biura projektowego Projekt s.c., które powstało w roku 1988.
Wykonujemy:
Projekty architektoniczne i wielobranżowe budynków oraz wnętrz,
użyteczności publicznej i usługowych,
służby zdrowia,
produkcyjnych,
wielorodzinnych,
jednorodzinnych.
Wykonujemy również prace z zakresu ekspertyz budowlanych
Dysponujemy zespołem złożonym z architektów, konstruktorów i specjalistów branżowych w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych i wentylacyjnych, elektrycznych, drogowych i kosztorysowania, o wieloletnim doświadczeniu zawodowym nabytym w kraju i zagranicą. Oferujemy kompleksową obsługę inwestorów, od projektowania poprzez proces uzyskania pozwolenia na budowę, prowadzenie inwestycji i nadzór autorski.
 
http://aprojekt.com.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.