Architekt Jelenia Góra A ATELIER AUTORSKA PRACOWNIA ARCHITEKTURY Artur Turant
 
A ATELIER AUTORSKA PRACOWNIA ARCHITEKTURY Artur Turant
Al. WOjska Polskiego 77/6
58-500 Jelenia Góra
NIP: 6111035281
  
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Pracownia została stworzona przez architekta Artura Turant w 1994r.
Biuro zajmuje się opracowywaniem pełnobranżowych projektów budynków mieszkalnych (jedno i wielorodzinnych), budynków użyteczności publicznej (hoteli, budynków biurowych, szkół, obiektów sportowych, centrów handlowych) jak również adaptacjami istniejących obiektów do potrzeb Inwestora. Wykonujemy opracowania uzupełniające jak: wizualizacje projektowanych budynków, kosztorysy ofertowe i inwestorskie, orzeczenia i ekspertyzy techniczne.
Opracowujemy kompleksowe projekty wnętrz (pokoi, kuchni, łazienek, pomieszczeń biurowych), w ramach których architekci wykonują projekty mebli indywidualnych lub z zastosowaniem mebli katalogowych, projekty oświetlenia wraz z doborem opraw, tworzymy fotorealistyczne wizualizacje. Architekt wnętrz ściśle współpracuje z klientem oraz wykonawcami i prowadzi obsługę inwestycji oraz nadzór autorski.
Pracownia działa głównie w województwie dolnośląskim (biura - Jelenia Góra, Wrocław), lecz wykonujemy zlecenia na terenie całego kraju.
 
http://aatelier.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.