Architekt Jelenia Góra ArCADa STUDIO ARCHITEKTONICZNE
 
ArCADa STUDIO ARCHITEKTONICZNE
Plac Ratuszowy 17/18/10
58-500 Jelenia Góra
NIP: 6111345716
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Kim jesteśmy i co robimy
Firma ArCADa Studio Architektoniczne powstała w 2003 roku, wykonuje projekty domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, biurowych, przemysłowych, hotelowych, pensjonatowych, użyteczności publicznej itd. Właściciel firmy, arch. Wojciech Drajewicz, działający w zawodzie od 1980 r., wcześniej współzałożyciel firmy Projekt sc (projekt.pl), laureat nagród Muratora w konkursie Dom Dostępny (w tym nagrody głównej w 2000 r. – patrz Dom Dostępny – Projekt), zajmuje się od lat budownictwem energooszczędnym, utrzymując kontakty z takimi wiodącymi ośrodkami jak PassivhausInstitut w Darmstadt oraz upowszechniając wiedzę o nowoczesnym budownictwie na łamach fachowych czasopism, takich jak n.p. Murator.
Firma ArCADa zorientowana jest na kompleksową współpracę z inwestorami, którym zależy na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni poprzez jej właściwe, funkcjonalne, oszczędne i estetyczne ukształtowanie, aż do ostatniego detalu – jedynie takie współdziałanie może przynieść pożądany efekt, kreujący decydującą o walorach użytkowych nieruchomości wartość dodaną. Firma podejmuje się wszelkich czynności przygotowawczych, analiz opłacalności inwestycji, pozyskiwania materiałów wyjściowych do projektowania, załatwiania niezbędnych formalności urzędowych, nadzoru nad inwestycją oraz czynności odbiorowych. Jesteśmy zwolennikami hasła: inwestuj w myślenie – zaoszczędzisz w budowie.
Jak projektujemy
Prezentowane projekty domów powstały albo na konkretne zamówienie albo w ramach organizowanych konkursów architektonicznych. ArCADa nie produkuje projektów „na półkę”, ani też nie wydaje katalogów projektów domów powtarzalnych. Z naszych doświadczeń wynika, że adaptacje projektów domów powtarzalnych rzadko bywają udane i tanie. Dom projektowany indywidualnie jest jak ubranie szyte na miarę. Dom – na ogół – buduje się raz na całe życie. Zważywszy, że budowa domu o wielkości 150 m2 to wydatek rzędu 500 tys. zł, oszczędzanie na etapie projektowania wydaje się absurdem. Inwestor może zaoszczędzi na projekcie 5-7 tysięcy, ale ile przepłaci na budowie wskutek nieprzemyślanych rozwiązań – kto to wie ? A jednak taka jest powszechna praktyka. Zachęcamy – inwestowanie w myślenie się opłaca ! W każdej dziedzinie, a cóż dopiero w tej, która nas tak bezpośrednio dotyczy ?
 
http://arcada.com.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.