Architekt Grudziądz CONCEPT PROJEKTOWANIE ARCHITEKTONICZNE
 
CONCEPT PROJEKTOWANIE ARCHITEKTONICZNE
86-300 Grudziądz
ul. Chełmińska 106A/39
NIP: 876-17-84-479
 
 
+48 56 65 78 491
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.conceptgroup.com.pl/

Firma CONCEPTGROUP – ARCHITEKCI to biuro architektoniczne powstałe w 1999 roku, założone przez architekta Tomasza Porębnego. Biuro zatrudnia architektów, inżynierów budownictwa i projektantów branżowych w zależności od specyfiki zlecenia projektowego.
Firma działa w sektorze zamówień publicznych oraz inwestycji komercyjnych. Głównym trzonem jest wykonywanie projektów użyteczności publicznej oraz mieszkalnych i ogólno-przemysłowych. Ponadto realizowane są także projekty zagospodarowania przestrzeni publicznych, projekty drogowe i infrastrukturalne głównie w obrębie terenów zabytkowych.
Biuro zrealizowało także kilka projektów rewitalizacji obiektów i terenów wpisanych do Rejestru Zabytków lub położonych na terenach ochrony zabytków.
Kilka z tych realizacji otrzymało wyróżnienia za ogólnopolskich konkursach realizacyjnych. Do najważniejszych z nich należą:
1 miejsce w kategorii Rewitalizacji Obiektów Zabytkowych Województwa Warmińsko – Mazurskiego 2009r za inwestycję „Przebudowa istniejącego budynku pokoszarowego na siedzibę Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Ostródzie”,
1 miejsce w konkursie DESIGNOWE MIASTO 2011r – za realizację „Zagospodarowanie Placu Jana Pawła II w Kwidzynie”.
W ciągu swego blisko 15 letniego istnienia biuro zrealizowało około 500 zleceń o różnym stopniu trudności. W tym czasie firma brała też udział w kliku konkursach architektonicznych i urbanistycznych.
Obecnie w firmie zatrudnione są cztery osoby. Dwie na stanowisku projektantów i dwie na stanowisku asystentów. Do swojej pracy wykorzystujemy oprogramowanie firmy Graphisoft - ARCHCAD 17 oraz pakiety AUTOCAD LT. Ponadto realizujemy także zlecenia związane z wykonywaniem koncepcji i wizualizacji obiektów budowlanych oraz terenów. Do wykonywania wizualizacji używamy oprogramowania firmy ABVENT - ARTLANTIS RENDER oraz PHOTOSHOP.
Nasza firma to zespół młodych projektantów nieobawiających się wyzwań, ale jednocześnie czujących respekt przed odpowiedzialnością stojąca za architektem i inżynierem, która rozciąga się na szerokie dziedziny życia w społecznym i ekonomicznym jego zakresie.
Ponadto jesteśmy otwarci na podjęcie współpracy zarówno z innymi jednostkami projektowymi jak i wykonawcami robót celem realizacji wspólnych projektów i działań. Drzwi firmy są także otwarte dla osób chętnych podjęcia współpracy i nauki lub pracy etatowej. Zapraszamy do współpracy.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.