Architekt Chorzów Maxi Projekt Pracownia Projektowa
  
Maxi Projekt Pracownia Projektowa Aleksandra Straszak
ul. Franza Waxmana 3 lok. 12
41-500 Chorzów
NIP: 6272520030
 
 

Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ
 
Oferujemy szeroki wachlarz usług:
projekty architektoniczne
projekty konstrukcyjne budowlane i wykonawcze:
obiektów mieszkalnych i biurowych
obiektów użyteczności publicznej
obiektów przemysłowych (w szczególności z zakresu budownictwa górniczego) i handlowych
projekty branżowe
projekty aranżacji wnętrz
profesjonalne wizualizacje 3D
ekspertyzy budowlane i opinie techniczne
doradztwo techniczne w zakresie konstrukcji budowlanych
dokumentację techniczną na wszystkich etapach projektowania od koncepcji po projekty budowlane, przetargowe i wykonawcze
projekty termomodernizacji już istniejących obiektów budowlanych
świadectwa Charakterystyki Energetycznej obiektów budowlanych
profesjonalne inwentaryzacje istniejących obiektów budowlanych
Działalność firmy nie ogranicza się tylko do tworzenia projektów. Na życzenie klienta firma świadczy usługi planowania i organizacji realizacji przedsięwzięcia budowlanego. Współpracujemy z wykonawcami i architektami wnętrz.
 
http://maxi-projekt.pl/

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.