Architekt Bydgoszcz Studio Projektowo-Budowlane Małgorzata Schmidt
 
Studio Projektowo-Budowlane Małgorzata Schmidt
ul. Gen. Berlinga 9a
85-796 Bydgoszcz
NIP:5541025830
 
 
Telefon: 664 936 043
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://architektbydgoszcz.pl/

Jesteśmy biurem architektonicznym w Bydgoszczy, specjalizującym się w kompleksowym projektowaniu obiektów budownictwa mieszkaniowego, obiektów handlowo-usługowych, obiektów przemysłowych oraz budynków użyteczności publicznej.
Służymy fachowym wsparciem na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia budowlanego, począwszy od uzyskania niezbędnych opinii, warunków, decyzji i pozwoleń, przez koncepcję, projekt, przedmiar i kosztorys, po nadzór autorski w trakcie robót budowlanych. Po prostu pomagamy Państwu kompleksowo na każdym etapie budowlanego procesu inwestycyjnego.
Jako biuro projektowe w Bydgoszczy działamy od 1995 roku.
Założycielką studia jest mgr inż. architekt Małgorzata Schmidt, absolwentka Politechniki Gdańskiej, prezes bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz aktywny członek i skarbnik Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.