Architekt Bydgoszcz ARCHIKONCEPT Pracownia Architektury i Aranżacji Wnętrz
 
ArchiKoncept Pracownia Architektury i Aranżacji Wnętrz
ul. Kurpińskiego 12
85-096 Bydgoszcz
NIP 554-18-23-767
 
 
Tel. 605 074 069
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://archikoncept.pl/

Pracownia Projektowa ArchiKoncept świadczy usługi w zakresie:
Projekty budowlane i wykonawcze
- Budynki mieszkalne
- Budynki usługowe: hotele, obiekty gastronomiczne, pawilony handlowe, przedszkola, sklepy
- Obiekty przemysłowe
- Tereny rekreacyjne –SIŁOWNIE ZEWNĘTRZNE
PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
-aranżacje wnętrz
- Projekty wnętrz komercyjnych: restauracji ,barów, sklepów, wnętrz hotelowych
- Home Staging -aranżacje wnętrz domów na sprzedaż
- Wytyczne /obejmujące drobny remont/ sprawiające, że mieszkania są atrakcyjne i przytulne, co podnosi ich wartość rynkową
- Projekt pokazujący możliwości aranżacyjne mieszkania

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.