Architekt Andrychów
 
GAWĘDA Pracownia Projektowa
ul.Batorego 35 p.106 (biurowiec AFM)
34-120 Andrychów
NIP: 9441840343 
 
 
 
Jesteś właścicielem tej firmy, chcesz dodać Twój numer telefonu, adres e-mail czy stronę internetową?? Kliknij  TUTAJ

Pracownia Projektowa to kontynuacja wieloletniej tradycji budowlanej zapoczątkowanej przez Władysława Sordyla. Tradycja budowlana rodziny sięga okresu międzywojennego, kiedy Władysław Sordyl prowadził działalność projektowo-budowlaną na terenie Andrychowa. Kontynuatorem tej profesji stał się jego zięć – Józef Gawęda, który działał w branży budowlanej jako właściciel firmy budowlanej oraz jako kierownik wielu inwestycji budowlanych. Dorastając w tym środowisku, także i jego syn, Wiesław Gawęda, swoją przyszłość związał z budownictwem. Po ukończeniu wydziału Budownictwa Lądowego na Politechnice Krakowskiej postanowił pójść śladami ojca pracując jako kierownik budowlany a później jako właściciel firmy projektowej. Tradycję budowlaną rodziny stworzyły cztery pokolenia – tą samą drogą podążyła również córka Bożena Gawęda-Wcisło, która po ukończeniu wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej wraz z mężem Łukaszem Wcisło absolwentem wydziału Budownictwa Lądowego współtworzą firmę, uzupełniając doświadczenie duchem nowoczesności.
 
http://www.architektura.gawedaprojekt.pl/
 

Portal www.Znany-Architekt.pl Ogólnopolska Baza

Dobry Architekt

Dobry architekt to pierwsza i najważniejsza sprawa którą powinien przemyśleć inwestor rozpoczynający budowę domu. Dobry Architekt to osoba która pomoże nam sprawnie przebrnąć przez zawiłości całego procesu. Biuro projektowe to zespół fachowców którzy zgodnie z prawem budowlanym przełożą nasze pomysły na gotowy projekt. Realizacja najważniejszej inwestycji w życiu wymaga kompetencji i fachowości osób projektujących. Jak stara prawda uczy fachowców szukamy najczęściej z polecenia. Jednak w dobie Internetu mamy do dyspozycji serwisy skupiające znanych architektów w całej Polsce, którym warto też zaufać.
Podstawowym kryterium przy wyborze biuro architektonicznego jest łatwość komunikacji z inwestorem oraz otwartość na jego pomysły. Dlatego przed jego wyborem warto przeglądnąć porfolio próbując dopasować je do naszych upodobań. Każdy bowiem posiada własną unikatową wrażliwość artystyczną przejawiającą się w jego pracach. Nie bez znaczenia jest również bliskość biura projektowego i planowanej budowy – ułatwi to bowiem prace już na etapie realizacj.

Współpraca z inwestorem zaczyna się w momencie podpisania umowy a kończy ją zakończenie budowy. W tym czasie możemy wyszczególnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora i ustalenie zakresu prac. Kolejnym ważnym etapem jest opracowanie projektu koncepcyjnego.  Jest to wstępna wersja projektu zawierająca rozwiązania zaproponowane przez architekta z uwzględnieniem uwag inwestora. W następnych krokach architekt składa dokumenty o pozwolenie na budowę. W tym samym czasie po dogłębnych konsultacjach w biurze projektowym powstaje już projekt budowlany.  Jest to zestaw rysunków przygotowywany z myślą o wykonawcach. Po uzyskaniu zgody na budowę inwestor wybiera wykonawcę robót, samodzielnie bądź nadal korzystając z doświadczenia dobrego architekta i jego pracowni projektowej. Na etapie budowy rola architekta ogranicza się do sprawowania nadzoru nad kolejnymi etapami budowy. Pracownicy biura architektonicznego są też nierzadko proszeni o poradę przez wykonawców w sytuacjach wątpliwych przy realizacji projektu.