Miasta Alfabetycznie

Sumaryczna liczba

Odsłon artykułów:
1998480

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukaj Architekta

WITAMY PAŃSTWA NA STRONIE INTERNETOWEJ Znany-Architekt.pl !!!

Portal Znany-Architekt.pl jest pierwszym portalem prezentującym listę architektów w Polsce. Na stronach naszego portalu znajdziecie Państwo najbardziej znanych architektów w Polsce, architektów z dobrymi opiniami znającymi się na swoim fachu. Dokładamy wszelkich starań by lista oraz dane o architektach były stale uzupełniane i aktualizowane. Jeżeli szukasz architekta z Twojej okolicy wystarczy że odnajdziesz swoją miejscowość. Zachęcamy do wysłania zapytania do kilku architektów z Twojej miejscowości w celu porównania cen, opinii, i kontaktu z danym architektem.

Przeczytaj jakie kroki powinieneś zrobić chcąc zacząć budowę swojego domu z projektu budowlanego. Budowa domu jednorodzinnego podlega procedurze określonej w ustawie o Prawie Budowlanym, w związku z czym Inwestor przed rozpoczęciem budowy powinien poczynić następujące kroki:

  1. Inwestor powinien uzyskać Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy.
  2. Następnie powinien zlecić uprawnionemu geodecie opracowanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do „celów projektowych”.
  3. Inwestor powinien uzyskać zgodę na zjazd z drogi gminnej, powiatowej, wojewódzkiej lub oświadczenia o dostępności działki do drogi publicznej.
  4. Inwestor musi wystąpić z wnioskiem do zarządców/właścicieli mediów o wydanie warunków przyłączenia.
  5. Inwestor powinien zlecić wykonanie opinii geotchnicznej działki budowlanej uprawnionemu geologowi.
  6. Inwestor powinien zlecić Uprawnionemu Projektantowi (Architektowi) opracowanie projektu budowlanego: projektu architektoniczno - budowlanego, projektu zagospodarowania działki oraz dokumentacji do wyłączenia gruntu z produkcji rolnej.
  7. Inwestor zobowiązany jest do uzgodnienia projektu zagospodarowania działki zgodnie z wydanymi warunkami zawartymi w Wypisie z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy.
  8. Następnie Inwestor powinien zwrócić się do Starostwa Powiatowego o wydanie Decyzji Pozwolenia na Budowę.
  9. Na końcu po uzyskaniu i uprawomocnieniu Decyzji Pozwolenia na Budowę jeszcze przed przystąpieniem do budowy Inwestor powinien zatrudnić uprawnionego Kierownika Budowy 

Poniżej prezentujemy listę ważnych pytań na które powinieneś znać odpowiedź - na pewno zainteresują Cię poniższe zagadnienia.

 

Jakie odstępstwa od zatwierdzonego projektu wymagają uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę?
Uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę wymagają istotne odstępstwa od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków owego pozwolenia, które dotyczą m.in.:
1. zakresu projektu,
2. parametrów budowanego obiektu:
→ długości / szerokości / wysokości,
→ kubatury,
→ liczby kondygnacji,
→ powierzchni zabudowy
3. planowanego sposobu użytkowania obiektu lub jego części,
4. przystosowania obiektu do korzystania przez osoby niepełnosprawne.