WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK A PRZEDSTAWIMY CI CENNIK USŁUG ARCHITEKTONICZNYCH W TWOJEJ OKOLICY...

 1. Szukasz dobrego architekta,  zastanawiasz się ile kosztują usługi projektowe?. Wpisz jakiej wielkości miałby być Twój nowy dom, ile kondygnacji, ile metrów kwadratowych, z piwnicą, garażem a może bez..?
 2. Kupiłeś projekt w internecie....? chcesz go adoptować na Twoją działkę??? - Wypełnij formularz - my oddzwonimy....
 3. Chcesz niezobowiązująco poznać cennik usług architektów w Twoim mieście? – wpisz w formularzu twoje dane – a my oddzwonimy...

Pamiętaj by wpisać miasto i numer telefonu kontaktowego !!!

*Wysyłając do nas zapytanie, wyrażasz zgodę na przekazanie Twoich danych do kontaktu z naszym Konsultantem.

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

Miasta Alfabetycznie

Sumaryczna liczba

Odsłon artykułów:
1701264

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukaj Architekta

WITAMY PAŃSTWA NA STRONIE INTERNETOWEJ Znany-Architekt.pl !!!

Portal Znany-Architekt.pl jest pierwszym portalem prezentującym listę architektów w Polsce. Na stronach naszego portalu znajdziecie Państwo najbardziej znanych architektów w Polsce, architektów z dobrymi opiniami znającymi się na swoim fachu. Dokładamy wszelkich starań by lista oraz dane o architektach były stale uzupełniane i aktualizowane. Jeżeli szukasz architekta z Twojej okolicy wystarczy że odnajdziesz swoją miejscowość. Zachęcamy do wysłania zapytania do kilku architektów z Twojej miejscowości w celu porównania cen, opinii, i kontaktu z danym architektem.

Przeczytaj jakie kroki powinieneś zrobić chcąc zacząć budowę swojego domu z projektu budowlanego. Budowa domu jednorodzinnego podlega procedurze określonej w ustawie o Prawie Budowlanym, w związku z czym Inwestor przed rozpoczęciem budowy powinien poczynić następujące kroki:

 1. Inwestor powinien uzyskać Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy.
 2. Następnie powinien zlecić uprawnionemu geodecie opracowanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do „celów projektowych”.
 3. Inwestor powinien uzyskać zgodę na zjazd z drogi gminnej, powiatowej, wojewódzkiej lub oświadczenia o dostępności działki do drogi publicznej.
 4. Inwestor musi wystąpić z wnioskiem do zarządców/właścicieli mediów o wydanie warunków przyłączenia.
 5. Inwestor powinien zlecić wykonanie opinii geotchnicznej działki budowlanej uprawnionemu geologowi.
 6. Inwestor powinien zlecić Uprawnionemu Projektantowi (Architektowi) opracowanie projektu budowlanego: projektu architektoniczno - budowlanego, projektu zagospodarowania działki oraz dokumentacji do wyłączenia gruntu z produkcji rolnej.
 7. Inwestor zobowiązany jest do uzgodnienia projektu zagospodarowania działki zgodnie z wydanymi warunkami zawartymi w Wypisie z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy.
 8. Następnie Inwestor powinien zwrócić się do Starostwa Powiatowego o wydanie Decyzji Pozwolenia na Budowę.
 9. Na końcu po uzyskaniu i uprawomocnieniu Decyzji Pozwolenia na Budowę jeszcze przed przystąpieniem do budowy Inwestor powinien zatrudnić uprawnionego Kierownika Budowy 

Poniżej prezentujemy listę ważnych pytań na które powinieneś znać odpowiedź - na pewno zainteresują Cię poniższe zagadnienia.

 Polecamy portal: https://znany-ksiegowy.pl/

Dolnośląskie
Kujawsko Pomorskie
Lubuskie
Lubelskie
Łódzkie
Małopolska
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodnio-Pomorskie
Jaki jest okres oczekiwania na decyzję Miasta o pozwoleniu na budowę? 65 Dni – tyle ma czasu uprawniony organ do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę – licząc od dnia złożenia kompletnego wniosku.
Dwa tygodnie od wydania przez właściwy organ decyzji strony postępowania mają prawo się od niej odwołać. Po 14 dniach liczonych od dnia doręczenia pozwolenie na budowę staje się prawomocne.