WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK A PRZEDSTAWIMY CI CENNIK USŁUG ARCHITEKTONICZNYCH W TWOJEJ OKOLICY...

  1. Szukasz dobrego architekta,  zastanawiasz się ile kosztują usługi projektowe?. Wpisz jakiej wielkości miałby być Twój nowy dom, ile kondygnacji, ile metrów kwadratowych, z piwnicą, garażem a może bez..?
  2. Kupiłeś projekt w internecie....? chcesz go adoptować na Twoją działkę??? - Wypełnij formularz - my oddzwonimy....
  3. Chcesz niezobowiązująco poznać cennik usług architektów w Twoim mieście? – wpisz w formularzu twoje dane – a my oddzwonimy...

Pamiętaj by wpisać miasto i numer telefonu kontaktowego !!!

*Wysyłając do nas zapytanie, wyrażasz zgodę na przekazanie Twoich danych do kontaktu z naszym Konsultantem.

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

Miasta Alfabetycznie

Sumaryczna liczba

Odsłon artykułów:
2099380

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukaj Architekta

WITAMY PAŃSTWA NA STRONIE INTERNETOWEJ Znany-Architekt.pl !!!

Portal Znany-Architekt.pl jest pierwszym portalem prezentującym listę architektów w Polsce. Na stronach naszego portalu znajdziecie Państwo najbardziej znanych architektów w Polsce, architektów z dobrymi opiniami znającymi się na swoim fachu. Dokładamy wszelkich starań by lista oraz dane o architektach były stale uzupełniane i aktualizowane. Jeżeli szukasz architekta z Twojej okolicy wystarczy że odnajdziesz swoją miejscowość. Zachęcamy do wysłania zapytania do kilku architektów z Twojej miejscowości w celu porównania cen, opinii, i kontaktu z danym architektem.

Przeczytaj jakie kroki powinieneś zrobić chcąc zacząć budowę swojego domu z projektu budowlanego. Budowa domu jednorodzinnego podlega procedurze określonej w ustawie o Prawie Budowlanym, w związku z czym Inwestor przed rozpoczęciem budowy powinien poczynić następujące kroki:

  1. Inwestor powinien uzyskać Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy.
  2. Następnie powinien zlecić uprawnionemu geodecie opracowanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do „celów projektowych”.
  3. Inwestor powinien uzyskać zgodę na zjazd z drogi gminnej, powiatowej, wojewódzkiej lub oświadczenia o dostępności działki do drogi publicznej.
  4. Inwestor musi wystąpić z wnioskiem do zarządców/właścicieli mediów o wydanie warunków przyłączenia.
  5. Inwestor powinien zlecić wykonanie opinii geotchnicznej działki budowlanej uprawnionemu geologowi.
  6. Inwestor powinien zlecić Uprawnionemu Projektantowi (Architektowi) opracowanie projektu budowlanego: projektu architektoniczno - budowlanego, projektu zagospodarowania działki oraz dokumentacji do wyłączenia gruntu z produkcji rolnej.
  7. Inwestor zobowiązany jest do uzgodnienia projektu zagospodarowania działki zgodnie z wydanymi warunkami zawartymi w Wypisie z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy.
  8. Następnie Inwestor powinien zwrócić się do Starostwa Powiatowego o wydanie Decyzji Pozwolenia na Budowę.
  9. Na końcu po uzyskaniu i uprawomocnieniu Decyzji Pozwolenia na Budowę jeszcze przed przystąpieniem do budowy Inwestor powinien zatrudnić uprawnionego Kierownika Budowy 

Poniżej prezentujemy listę ważnych pytań na które powinieneś znać odpowiedź - na pewno zainteresują Cię poniższe zagadnienia.

 Polecamy portal: https://znany-ksiegowy.pl/

Dolnośląskie
Kujawsko Pomorskie
Lubuskie
Lubelskie
Łódzkie
Małopolska
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodnio-Pomorskie
Kto wydaje pozwolenie na budowę i czym ono jest?
Budowa domu rozpoczyna się dopiero po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Zgody na budowę mogą również wymagać prace związane z przebudową, rozbudową lub nadbudową budynków już istniejących. Pozwolenie na budowę, jest decyzją administracyjną, pozwalającą na rozpoczęcie prac związanych z budową. Pozwolenie na budowę wydaje Prezydent Miasta (tereny miejskie) i Starosta (tereny poza miejskie)..
Dokumenty i wniosek o pozwolenie na budowę składa się we właściwym terytorialnie wydziale urzędu miasta lub starostwa, na gotowym formularzu który można pobrać osobiście lub ze strony internetowej.
Ostateczne pozwolenie na budowę może otrzymać inwestor, który:
- posiada prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
- złożył wniosek wraz z kompletem innych wymaganych dokumentów w okresie ich ważności.
Przystąpienie do prac budowlanych bez pozwolenia jest tzw. „samowolą budowlaną”.
Jeśli Inwestora przeraża ilość formalności związanych z budową domu lub innej nieruchomości – to Znany-Architekt.pl ma na to sposób: Pomożemy Ci znaleźć Architekta który podejmie współpracę i zdejmie te problemy z Twojej głowy!